Mentale Gezondheid

De impact van werkloosheid op de geestelijke gezondheid

Werkloosheid en geestelijke gezondheid Posted On
Posted By Alex Perez - Mental Health Writer, B.A.

Werkloosheid en geestelijke gezondheid

Het is algemeen bekend dat werklozen een slechtere geestelijke gezondheid hebben dan hun werkende tegenhangers (Kasl SV, Jones BA, 2000). Tijdens economische crises stijgen de zelfmoordcijfers meestal, en werkloosheid wordt geassocieerd met ongeluk, depressie, middelenmisbruik en een lange lijst van gevolgen voor mensen. (1)

Degenen die het meeste risico lopen op geestelijke gezondheidsproblemen na het verlies van hun baan, zijn degenen voor wie werkloosheid een onmiddellijke bedreiging vormt voor hun voortbestaan. Volgens een meta-analyse onder leiding van Frances McKee-Ryan, PhD, een professor in management aan de Universiteit van Nevada, Reno (Journal of Toegepaste psychologie, deel 90, nr. 1, 2005).

Werkloosheid

Werkloosheid en geestelijke gezondheid

Bevolking onder armoedegrens

Werkloosheid en geestelijke gezondheid

Zelfmoordcijfers

Werkloosheid en geestelijke gezondheid

10 landen met de hoogste zelfmoordcijfers

Werkloosheid en geestelijke gezondheid

Overzicht

LAND% BEV. ONDER ARMOEDEGRENSWERKLOOSHEIDSGRAAD %BRUTO ZELFMOORDCIJFERS PER 100,000 DEPRESSIE %ANGST %
Lesotho5724,492,40214,8%3,1%
Guyana3513,4637,32744,5%5,7%
Eswatini58,923,4435,0677N/AN/A
Lithuania22,29,1234,85855,6%3,2%
Russian Federation13,35,5732,04825,5%3,1%
Kiribati259,329,72833,1%3,2%
South Korea14,44,77284,10%3,80%
Suriname707,2224,76174,8%5,8%
South Africa16,625,1524,5224,6%3,4%
Belarus5,75,9124,33135,6%3,2%
Kazakhstan2,64,9323,24474,4%3,3%
Ukraine3,89,1421,62126,3%3,2%
Latvia25,59,8721,59674,9%3,2%
Slovenia13,98,9621,04075,1%3,8%
Montenegro8,617,5420,71514,8%3,8%
Mongolia29,64,8620,00534,2%3,3%
Hungary14,96,8119,94255,1%3,9%
Japan16,13,419,13364,2%3,1%
Botswana19,317,7119,0454,7%3,1%
Uruguay9,77,4918,64315,0%6,4%
Belgium15,18,4818,59864,8%4,7%
Vanuatu12,71,8118,16583,1%3,2%
Zimbabwe72,35,2917,95584,0%2,8%
Croatia19,516,1817,60535,1%3,8%
Serbia8,917,6616,35555,0%3,8%
Austria35,7215,99575,1%4,9%
Estonia21,16,1915,88925,9%3,2%
Poland17,67,515,85315,1%3,9%
France14,210,3515,83834,8%6,2%
Sweden157,4315,73184,9%4,8%
Sri Lanka6,74,5215,16164,1%3,4%
Switzerland6,64,814,96385,0%4,9%
Central African Republic624,314,44314,2%3,0%
Cabo Verde3011,914,41294,9%3,1%
United States15,15,2814,39915,9%6,3%
Iceland93,9814,25714,1%4,9%
Finland12,39,3814,03165,6%3,2%
Cuba262,414,03145,5%6,1%
Mozambique46,13,4313,90924,1%3,0%
Czech Republic9,75,0513,56995,2%3,8%
Germany16,74,6213,26675,2%5,8%
Australia13,26,0513,22495,9%7,0%
Portugal1912,4413,20745,7%4,9%
Canada9,46,9112,99324,7%4,9%
Samoa18,88,6612,65753,2%3,3%
Norway0,54,312,45834,7%7,4%
Slovak Republic12,311,4812,41125,1%3,9%
India21,95,5612,27154,5%3,0%
Luxembourg18,36,6712,17495,0%4,9%
Netherlands8,86,8711,78184,7%6,4%
New Zealand155,3511,72025,4%7,3%
Eritrea506,6611,64754,3%3,1%
Namibia28,720,8911,64214,4%3,1%
Romania22,46,8111,51385,0%3,7%
Bosnia and Herzegovina16,927,6910,71075,1%3,8%
Georgia9,216,5110,53035,0%3,5%
Korea, Dem. People’s Rep.602,8310,50143,7%3,7%
Trinidad and Tobago202,4310,20015,2%6,1%
Haiti58,513,9510,03734,3%5,5%
Cote d’Ivoire39,53,110,00223,8%2,7%
Chile14,46,519,975,0%6,5%
Kyrgyz Republic32,17,569,894,1%3,2%
Bulgaria23,49,149,835,2%4,0%
Equatorial Guinea448,319,784,2%2,9%
Togo55,12,29,713,9%2,8%
Gabon34,320,229,644,3%3,0%
Cameroon303,519,463,9%2,7%
Fiji314,369,393,5%3,3%
Ireland8,29,919,314,8%6,3%
North Macedonia21,526,079,175,0%3,9%
Uzbekistan145,29,164,2%3,3%
Djibouti2311,399,025,1%3,3%
SingaporeN/A3,798,994,6%3,6%
Pakistan29,53,578,974,2%3,5%
United Kingdom155,38,824,5%4,2%
Ecuador21,53,628,794,6%5,6%
Zambia54,410,18,724,0%3,0%
St. Lucia20,320,678,654,9%5,9%
Nepal25,23,18,523,2%3,6%
Argentina25,77,618,34,7%6,3%
China3,34,68,134,2%3,1%
Benin36,22,578,063,9%2,7%
Thailand7,20,68,044,4%3,5%
Solomon Islands12,70,678,022,9%3,1%
Somalia7313,257,994,0%2,9%
Burkina Faso40,16,047,963,6%2,7%
Mauritius87,417,944,4%3,5%
Spain21,122,067,95,2%4,1%
Vietnam81,857,664,0%2,2%
Morocco159,467,44,5%4,5%
BahrainN/A1,327,394,8%4,3%
Ghana24,26,817,314,2%2,8%
Guinea-Bissau673,017,254,0%2,8%
Malta16,35,387,185,1%4,9%
Guinea474,387,173,9%2,7%
Italy29,911,97,135,1%5,0%
El Salvador32,746,944,4%4,6%
Congo, Dem. Rep.639,96,793,8%2,8%
Chad46,71,876,783,5%2,6%
Costa Rica21,796,734,7%4,6%
Congo, Rep.46,54,46,613,9%2,8%
Angola36,67,266,473,6%2,8%
United Arab Emirates19,51,746,475,1%4,1%
Burundi64,61,556,444,2%3,0%
Bolivia38,63,076,384,4%5,4%
Dominican Republic30,57,616,374,7%5,7%
Senegal46,76,766,363,9%2,7%
Saudi Arabia12,75,596,344,5%4,3%
Iran, Islamic Rep.18,711,066,324,9%4,6%
Turkmenistan0,23,946,294,2%3,4%
Malawi50,75,856,194,1%3,0%
Armenia3218,266,155,0%3,5%
Qatar00,176,115,1%4,2%
Belize417,585,974,4%5,7%
Sierra Leone70,24,645,883,9%2,8%
Brazil4,28,435,875,8%9,3%
Guatemala59,32,515,833,7%4,2%
Paraguay22,24,565,735,2%7,6%
Rwanda39,11,145,723,8%3,2%
Lao PDR220,695,593,2%3,1%
Mexico46,24,315,564,2%3,6%
Libya3318,875,564,5%4,5%
Ethiopia29,62,25,524,7%3,3%
Yemen, Rep.5413,45,513,6%4,1%
Comoros44,88,095,514,4%3,1%
Madagascar70,71,795,484,4%3,1%
Kenya36,12,85,464,4%3,1%
Niger45,40,525,373,4%2,5%
Gambia, The48,49,35,073,9%2,7%
Cambodia16,50,395,063,4%3,2%
Greece3624,95,045,7%4,9%
OmanN/A 3,325,024,7%4,1%
Malaysia3,83,14,833,8%4,9%
Albania14,317,194,764,8%3,8%
CyprusN/A14,914,75,1%5,1%
Uganda21,41,864,674,6%2,8%
Tonga22,52,644,63,2%3,3%
Israel225,254,544,6%2,8%
Liberia54,12,084,493,5%2,7%
Bhutan122,454,494,2%3,7%
Mali36,17,734,283,6%2,6%
Nicaragua29,64,74,234,2%4,5%
Tanzania22,82,14,164,1%3,0%
Tajikistan31,57,534,133,8%3,1%
Colombia288,34,134,7%5,8%
Iraq2310,724,073,7%4,5%
Azerbaijan4,94,964,074,6%3,4%
Honduras29,66,154,024,0%4,3%
Afghanistan54,511,393,973,3%4,0%
Sudan46,517,293,883,6%4,1%
Nigeria704,313,693,9%2,7%
South Sudan6612,453,594,4%3,1%
Timor-Leste41,84,453,513,0%2,9%
Bahamas, The9,3123,465,2%6,2%
Bangladesh24,34,383,414,1%4,4%
Egypt, Arab Rep.27,813,053,283,5%4,2%
St. Vincent and the Grenadines30,219,163,254,9%5,8%
Myanmar25,60,773,183,7%3,3%
Tunisia15,515,163,144,9%4,6%
Mauritania3110,223,034,1%2,8%
Papua New Guinea372,562,953,0%3,2%
Panama2332,94,4%4,5%
Lebanon28,66,312,794,7%5,5%
Maldives155,672,793,7%3,3%
Peru22,72,922,714,8%5,7%
Algeria2311,212,684,5%4,5%
KuwaitN/A2,22,565,0%4,6%
Indonesia10,94,512,363,7%3,3%
Philippines21,63,072,273,3%3,1%
Turkey21,910,242,264,4%4,0%
Venezuela, RB19,77,442,254,2%4,4%
Jamaica17,113,512,24,8%5,7%
Brunei Darussalam57,691,884,0%3,6%
Syrian Arab Republic82,58,51,743,9%4,3%
Sao Tome and Principe66,213,461,463,9%2,7%
Jordan14,213,081,464,0%4,3%
Barbados13,911,350,6015,4%6,1%

Besluit

“Het komt erop neer dat mensen moeten eten. Ze moeten onderdak hebben. Ze hebben gezondheidszorg nodig”, zegt David Blustein, PhD, hoogleraar counseling, ontwikkelings- en onderwijspsychologie aan het Boston College.
(2)

Werkloosheid heeft een negatieve impact en leidt tot een verminderde geestelijke gezondheid van de beroepsbevolking.


  1. https://observatoriosociallacaixa.org/en/-/el-desempleo-dana-la-salud-mental#:~:text=It%20is%20well%20known%20that,list%20of%20impacts%20on%20people.
  2. https://www.apa.org/monitor/2020/10/toll-job-loss
  3. https://data.un.org/_Docs/SYB/PDFs/SYB63_329_202009_Labour%20Force%20and%20Unemployment.pdf
  4. Https://apps.who.int/gho/data/node.sdg.3-4-data?lang=en
  5. https://www.who.int/data/gho/data/indicators/indicator-details/GHO/crude-suicide-rates-(per-100-000-population)
  6. https://databank.worldbank.org/reports.aspx?source=2&series=SL.UEM.TOTL.ZS&country=#
  7. https://www.indexmundi.com/g/r.aspx?c=by&v=69
  8. https://www.who.int/phe/health_topics/outdoorair/databases/country_grouping_2016.pdf

Erasmus, Universitair Medisch Centrum Rotterdam (PDF): Gezondheidsbeleving van werklozen ; Wat ik bekend en wat zijn witten vlekken?

Trouw.nl: Mensen zonder werk hebben drie keer zo vaak psychische klachten

De Morgen.be: Waarom werkloos zijn zo zwaar doorweegt op je mentale gezondheid

Related Post

0 0 stemmen
Article Rating
Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Comments
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties